XƏBƏR LENTİ

11 Avqust 2020
10 Avqust 2020

Digər Xəbərlər

01 Noyabr 2015 - 19:37

Milli Məclisin yeni deputatları bunlardır – SİYAHI

meclis teze.jpg

 

Azərbaycan Milli Məclisinə 5-ci çağırış deputat seçkiləri bu gün baş tutub.

125 dairə üzrə 729 nəfərin qatıldığı bu marafonun qalibləri artıq məlumdur.

 

Strateq.az parlamentin yeni deputatlarının adlarını oxuculara təqdim edir.

 

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi                      Talıbov Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi                                    Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi       Mehbalıyev Səttar Suliddin

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi                     İbrahimov Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi                       Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi                           Həmzəyeva ülviyyə Tapdıq qızı

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi                        Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər 

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Quliyev Azay

 

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kəmaləddin

 

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Musayev Madər

 

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın

 

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Zabelin Mixail

 

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

 

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əliyeva Mehriban Arif qızı

 

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Quliyev ülvi Zahid oğlu

 

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Mustafayeva Aytən İnqlab qızı

 

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Həsənov Elşad Eldar oğlu

 

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

 

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

 

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Əliyev Adil Abiş oğlu

 

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

 

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Mollazadə Asim Nazim oğlu

 

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

 

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

 

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman

 

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

 

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa

 

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Quliyev Eldar Allahyar oğlu

 

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Haciyev Şəmsəddin Hümmət oğlu

 

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

 

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Quliyev Fərəc İbrahim oğlu

 

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Əbiyev Ağacan Qulam oğlu

 

33 sayli Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

 

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Muradov Fuad Rauf oğlu

 

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Əlizadə Araz Məmmədmübariz

 

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

 

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

 

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

 

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

 

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

 

41 saylı Sumqayit birinci seçki dairəsi

Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

 

42 saylı Sumqayit ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu

 

43 saylı Sumqayit üçüncü seçki dairəsi

Babayev Muxtar Bahadur oğlu

 

44 saylı Sumqayit-xizi seçki dairəsi

Salayev Hacı Hacıbaba oğlu

 

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

 

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Cəbrayılov Rafael Kamil oğlu

 

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

 

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazim oğlu

 

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

 

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi

Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı

 

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

 

52 saylı Quba seçki dairəsi

Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu

 

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Abramov Yevda Sasunoviç

 

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

 

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

 

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Əliyev İlham Əlisəftər oğlu

 

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu

 

58 saylı Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Hüseynov Rafael Baba oğlu

 

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Hüseynov Əliağa İzzət oğlu

 

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

 

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

 

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Amaşov Əflatun Əhməd oğlu

 

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Quliyev Elçin Bəybala oğlu

 

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Xəlilov Rüstəm Gülabbas oğlu

 

65 saylı Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdiq oğlu

 

66 saylı Biləsuvar seçki d
airəsi

Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

 

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

 

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu

 

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

 

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

Axundova Elmira Hüseyn

 

72 saylı Yardimlı-Masallı seçki dairəsi

Qasımlı Musa Cəfər oğlu

 

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

 

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadi Musa oğlu

 

75 saylı Lənkəran-Masalli seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

 

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

 

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

 

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

 

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

 

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Qənizadə çingiz Aşrali oğlu

 

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

 

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

 

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu

 

84 sayli Füzuli seçki dairəsi

Muradova Bahar Əvəz qızı

 

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Süleymanov Elxan Sirac oğlu

 

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Aslanov Novruzəli Davud oğlu

 

87 sayli Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Kərimli Tahir Zayidağa oğlu

 

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Haciyev Sabir Kamal oğlu

 

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

 

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Əsədullayev çingiz Rauf oğlu

 

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Hüseynov Vüsal Afqan oğlu

 

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əliyeva Jalə Fazil qızı

 

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli

 

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Oruc Zahid Məhərrəm oğlu

 

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Aliyev Sahib Eyvaz oğlu

 

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu

 

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

 

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

 

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Əliyeva Sona Sakit qız
ı

 

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

 

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Rzayev Rövşən Şükür oğlu

 

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu

 

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd

 

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

 

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı

 

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ağayeva ülviyyə Cavanşir qızı

 

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Nəbizadə Kamran Telman oğlu

 

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

 

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

 

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

 

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

 

112 saylı Qax seçki dairəsi

Kərimli Azər Şəmşid oğlu

 

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Mahmudov Yaqub Mikayil oğlu

 

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Məsimli Əli Əhməd oğlu

 

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu

 

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Heydərov Fəttah Səməd oğlu

 

117 sayli Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

 

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

 

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

 

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Şahverdiyev Astan Nüşrəvan oğlu

 

121 saylı Laçin seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdiq oğlu

 

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

Qasımova Flora Qasim qızı

 

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

 

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman Camal oğlu

 

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu