XƏBƏR LENTİ

13 İyul 2020
12 İyul 2020
11 İyul 2020

Digər Xəbərlər

09 Fevral 2020 - 20:58

ABŞ TƏŞKİLATI DA SORĞUSUNU ELAN ETDİ: YAP 69 mandat qazandı - SİYAHI

ABŞ-ın “Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatı da Azərbaycan Respublikasında seçkilərlə bağlı apardıqları “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb.

Strateq.az xəbər verir ki, şirkətin vitse-prezidenti Corc Börnbaun 1053 seçki məntəqəsində sorğu aparıldığını bildirib.

O iddia edir ki, açqladığı nəticə ilə rəsmi nəticə arasında çox cüzi fərq ola bilər.

Soruğdan aydın olur ki, hakim partiya – YAP budəfəki seçkidə cəmi 69 mandat  qazanıb.

“Real”dan isə  iddiaların əksinə olaraq, Natiq Cəfərli məğlub olub. Ancaq Erkin Qədirlinin adı qaliblər arasında göstərilir.

Digər bir neçə partiya da (BAXCP, BQP və b.) liderlərinin  timsalında yalnız bir mandata sahibləniblər.

Onu da qeyd edək ki, sorğu  Naxçıvandakı 7 dairə istisna olmaqla, 118 seçki dairəsində aparılıb.

Seçki dairəsi Namizəd AJF&Associates İnc.(ABŞ)
8 Binəqədi birinci Quliyev Azay 46,2 %
9 Binəqədi ikinci Qafarov Kəmaləddin 62,7 %
10 Binəqədi üçüncü Musayev Madər 58,1%
11 Qaradağ seçki Hüseynov Aydın 57,4%
12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Xasiyeva Səbinə 50,9%
13 Xəzər-Pirallahı Əliyev Rauf 46,9%
14 Xəzər Məmmədov Soltan 52,6%
15 Yasamal birinci Quliyev Ülvi 47,1%
16 Yasamal ikinci Qədirli Erkin 40,8%
17 Yasamal üçüncü Allahverdiyev Elnur 56,9%
18 Nərimanov-Nizami Musabəyov Rasim 40,9%
19 Nərimanov birinci Məmmədov Hikmət 45,7%
20 Nərimanov ikinci Əliyev Adil 60,9%
21 Nəsimi birinci İbrahimqızı Məlahət 61,1%
22 Nəsimi ikinci Mollazadə Asim 47,1%
23 Nəsimi-Səbail Səmədzadə Ziyad 49,0%
24 Nizami birinci Nurullayeva Könül 42,3%
25 Nizami ikinci Vəliyeva Sədaqət 62,1%
26 Sabunçu birinci Fazil Mustafa 45,7%
27 Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas 57,1%
28 Sabunçu üçüncü Quliyev Eldar 41,8%
29 Səbail Nigar Arpadarai 42,5%
30 Suraxanı birinci Fətəliyeva Sevinc 60,9%
31 Suraxanı ikinci Əliyev Etibar 41,7%
32 Suraxanı üçüncü Həsənova Afət 64,1%
33 Xətai birinci Mirələmov Hüseynbala 57,1%
34 Xətai ikinci Zabelin Mixail 47,3%
35 Xətai üçüncü Abbasov Rauf Arif 41,8%
36 Xətai dördüncü Həsənquliyev Qüdrət 42,9%
37 Nizami birinci (Gəncə) Kərimzadə Pərvin 44,0%
38 Nizami ikinci (Gəncə Həmzəyev Naqif 45,2%
39 Kəpəz bicini (Gəncə) Cəfərov Müşfiq 46,4%
40 Kəpəz ikinci (Gəncə) Quliyev Musa 41,3%
41 Sumqayıt birinci Hüseynova Hicran 52,1%
42 Sumqayıt ikinci Mirkişili Tahir 54,0%
43 Sumqayıt üçüncü Hacıyev Emin 53,8%
44 Sumqayıt-Xızı Məmmədli Müşfiq 54,1%
45 Abşeron Əsədov Oqtay 63,8%
46 Şirvan İltizam Yusifov 49,8%
47 Mingəçevir Mirzəzadə Aydın 51,1%
48 Yevlax Məmmədli İlham 52,0%
49 Yevlax-Mingəçevir Hüseynli Əli 57,5%
50 Abşeron-Qobustan Şahin Seyidzadə 43,1%
51 Qusar Badamov Azər 52,7%
52 Quba Əhmədov Vahid 41,5%
53 Quba-Qusar Rafailov Anatoliy 43,0%
54 Şaban-Siyəzən Qurbanov Sadiq Haqverdi 50,5%
55 Xaçmaz şəhər Səlimov Eldəniz Adil 57,9%
56 Xaçmaz kənd Mikayılova Sevil Əlirazi 44,4%
57 Kürdəmir Ağazadə Əminə 50,8%
58 Hacıqabul-Kürdəmir Hüseynov Rəfael 52,2%
59 Salyan Əhmədova Jalə 59,2%
60 Salyan-Neftçala Ağamalı Fəzail 49,3%
61 Neftçala Rüstəmxanlı Sabir 40,8%
62 Saatlı Ələkbərov Əziz 43,1%
63 Sabirabad birinci Cəfərov Kamal 50,9%
64 Sabirabad ikinci Məmmədov Ramin 54.0%
65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Əmiraslanov Əhliman 64,5%
66 Biləsuvar Məhərrəmov Bəhruz 52,0%
67 Cəlilabad şəhər Malik Həsənov 62,2%
68 Cəlilabad kənd Nəsirov Elman 52,2%
69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar İbrahimli Fəzail 50,2%
70 Masallı şəhər Məmmədov Məşhur 64.0%
71 Masallı kənd İsgəndərov Anar 61,2%
72 Yardımlı-Masallı Qasımlı Musa 51,2%
73 Lənkəran şəhər Quliyev Rüfət 54,1%
74 Lənkəran kənd Rəcəbli Hadı 53,5%
75 Lənkəran-Masallı Paşazadə Cavanşir 58,6%
76 Lənkəran-Astara Əsgərov Ziyafət 61,2%
77 Astara Mahmudov Rəşad 61,2%
78 Lerik Məmmədov İqbal 42,0%
79 İmişli Nurullayev Razi 48,3%
80 İmişli-Beyləqan Qənizadə Çingiz 50,6%
81 Beyləqan İsmayılov Şahin 63,3%
82 Ağcabədi Rzayev Tahir 60,5%
83 Ağcabədi –Füzuli Abbasov Aqil 60,0%
84 Füzuli Bayramov Vüqar 56,7%
85 Şamaxı Tamam Cəfərova 49,8%
86 İsmayıllı Novruzəli Aslanov 52,8%
87 Ağsu-İsmayıllı Kərimli Tahir 50,8%
88 Göyçay Hacıyev Sabir 54,1%
89 Göyçay-Ağdaş Əfəndiyev Məzahir 49,8%
90 Ağdaş Osmanov Cavid 60,9%
91 Ucar Həsənov Ramil 51,9%
92 Zərdab-Ucar Əliyeva Jalə 52,9%
93 Bərdə şəhər Yıldırım Fatma 59,9%
94 Bərdə kənd Oruc Zahid 60,4%
95 Tərtər Alıyev Sahib 41,2%
96 Goranboy-Naftalan Məmmədov Anar 59,8%
97 Goranboy-Ağdam-Tərtər Vəliyev Ağalar 66,3%
98 Şəmkir şəhər Sahibə Qafarova 62,2%
99 Şəmkir kənd Həsənov Nurlan 62,7%
100 Şəmkir-Daşkəsən Bayramov Kamran 63,8%
101 Göygöl-Daşkəsən Mirbəşir Elşad 43,1%
102 Samux-Şəmkir Səfərov Nizami 63,3%
103 Gədəbəy Hüseynova Sevinc 61,1%
104 Gədəbəy-Tovuz Nağıyev Arzu 50,2%
105 Tovuz Paşayeva Qənirə 57,3%
106 Tovuz-Qazax-Ağstafa Ağayevə Ülviyyə 51,1%
107 Qazax Seyidov Səməd 64,1%
108 Ağstafa Cəfərov Nizami 63,1%
109 Balakən Məhəməliyev Nəsib 60,5%
110 Zaqatala Musayev Elşən 49,5%
111 Zaqatala-Balakən Əliyeva Kamilə 50,7%
112 Qax Kərimli Azər 51,7%
113 Şəki şəhər İsgəndərov Vüqar 54,9%
114 Şəki kənd birinci Əli Məsimli 51,2%
115 Şəki kənd ikinci Feyziyev Cavanşir 65,0
116 Qəbələ Heydərov Fəttah 70,6%
117 Oğuz-Qəbələ Aqiyə Naxçıvanlı 68,0%
118 Ağdam şəhər Əliyev Bəxtiyar 62,2%
119 Ağdam kənd Sadıqov Bəxtiyar 60,6%
120 Cəbrayıl-Qubadlı Məmmədov Ceyhun 54,2%
121 Laçın Abbaszadə Mahir 58,2%
122 Xankəndi Gəncəliyev Tural 57,1%
123 Kəlbəcər Aqil Məmmədov 61,1%
124 Şuşa-Ağdam-Xocalı –Xocavənd Elman Məmmədov 55,0%
125 Zəngilan-Qubadlı İsmayılov İmamverdi 53,4%