XƏBƏR LENTİ

27 Noyabr 2020

Digər Xəbərlər

04 Sentyabr 2018 - 16:50

“Qəbələ” klubunun rəqibləri müəyyənləşib –Püşkatmanın nəticələri açıqlandı

 

UEFA Gənclər Liqasının Çempionlar Yolunda çıxış edəcək “Qəbələ” klubunun rəqibləri müəyyənləşib. 

Strateq.az “Report”a istinadən xəbər verir ki, AFFA-nın təşkil etdiyi Gənclər Liqasının qalibi kimi yarışa vəsiqə qazanan “qırmızı qaralar” I mərhələdə Moldova “Şerif”i ilə qarşılaşacaq. İlk oyun oktyabrın 3-də Qəbələdə, cavab görüşü oktyabrın 24-də Tiraspolda keçiriləcək.

“Qəbələ” “Şerif” səddini adlayacağı təqdirdə, “Herta” (Almaniya) – “Lex” (Polşa) cütünün güclüsü ilə qarşılaşacaq. İlk oyun noyabrın 7-də Qəbələdə, cavab görüşü noyabrın 28-də səfərdə keçiriləcək.

Püşkatmanın nəticələri:

I mərhələ

“Altınordu” (Türkiyə) – HİK (Finlandiya)

“Jilina” (Slovakiya) – “Monpelye” (Fransa)

“Bazel” (İsveçrə) – “Hemilton Akademikal” (Şotlandiya)

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Septemvri” (Bolqarıstan)

“Elfsborq” (İsveçrə) – “Reykavik” (İslandiya)

“Anderlext” (Belçika) – “Admira Vakker” (Avstriya)

“Mityullan” (Danimarka) – “Bohemian” (İrlandiya)

“Çelsi” (İngiltərə) – “Mölde” (Norveç)

AEL (Kipr) – PAOK (Yunanıstan)

“Siqma” (Çexiya) – “Maribor” (Sloveniya)

“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Şerif” (Moldova)

“Herta” (Almaniya) – “Lex” (Polşa)

“Astana” (Qazaxıstan) – “Vlajniya” (Albaniya)

“Anji” (Rusiya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)

“Viitorul” (Rumıniya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)

“Minsk” (Belarus) – “İlleş Akademiya” (Macarıstan)

II mərhələ

“Anderlext” (Belçika) – “Admira Vakker” (Avstriya) / “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Septemvri” (Bolqarıstan)

“Mityullan” (Danimarka) – “Bohemian” (İrlandiya) / “Bazel” (İsveçrə) – “Hemilton Akademikal” (Şotlandiya)

“Altınordu” (Türkiyə) – HİK (Finlandiya) / “Jilina” (Slovakiya) – “Monpelye” (Fransa)

“Elfsborq” (İsveçrə) – “Reykavik” (İslandiya) / “Çelsi” (İngiltərə) – “Mölde” (Norveç)

AEL (Kipr) – PAOK (Yunanıstan) / “Minsk” (Belarus) – “İlleş Akademiya” (Macarıstan)

Qəbələ” (Azərbaycan) – “Şerif” (Moldova) / “Herta” (Almaniya) – “Lex” (Polşa)

“Astana” (Qazaxıstan) – “Vlajniya” (Albaniya) / “Viitorul” (Rumıniya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)

“Siqma” (Çexiya) – “Maribor” (Sloveniya) / “Anji” (Rusiya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)