XƏBƏR LENTİ

21 Oktyabr 2020
20 Oktyabr 2020

Digər Xəbərlər

16 Dekabr 2019 - 17:21

MÜSAVATIN 81 DAİRƏ ÜZRƏ NAMİZƏDLƏRİ BƏLLİ OLDU –Tam siyahı

Müsavat Partiyası deputatlığa 81 namizəd irəli sürüb.

Strateq.az xəbər verir ki, bu haqda qərar bu gün Müsavat Partiyasının Divanın iclasında qəbul olunub.

İclasdan dərhal sonra partiya qərarqahında keçirilən brifinqdə Müsavat başqanı Arif Hacılı namizədlərin siyahısını jurnalistlərə elan edib.

O bildirib ki, seçkilərə qatılan digər müxalifət təşkilatları  – Real Partiyası və Nida Vətəndaş Hərəkatının təmsilçiləri ilə təmasları davam etdirir.

Arif Hacılı bəzi dairələrdə Müsavatın namizəd irəli sürmədiyini bildirərək, həmin dairələrdə partiya üzvü olmayan müxalifətçi namizədləri müdafiə edəcəyini qeyd edib.

Arif Hacılı həmçinin bildirib ki, 3 dairədə Müsavatın iki nümayəndəsi öz namizədliyini irəli sürüb, onlarla bağlı partiyanın yekun qərarı namizədlərin qeydiyyatı mərhələsi başa çatdıqdan sonra qəbul olunacaq.

Beləliklə, namizədlərin siyahısını təqdim edirik: 

Dairələrin adı Namizədlər
8 saylı Binəqədi birinci Seçki dairəsi Arzu Səmədbəyli
9 saylı Binəqədi ikinci Seçki dairəsi Nemət Kərimli
10 saylı Binəqədi üçüncü Gülağa Aslanlı
11 saylı Qaradağ Seçki dairəsi Səxavət Soltanlı
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki dairəsi Elman Quliyev
13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki dairəsi Niyaz Nəsir
14 saylı Xəzər  Seçki dairəsi
15 saylı Yasamal birinci Seçki dairəsi Arif  Hacılı
16 saylı Yasamal ikinci Seçki dairəsi Almaz Məmmədli
17 saylı Yasamal üçüncü Seçki dairəsi
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki dairəsi Namik Niftiyev
19 saylı Nərimanov  birinci  Seçki dairəsi İsa Qəmbər
20 saylı Nərimanov ikinci  Seçki dairəsi Valeh Hümmətoğlu
21 saylı Nəsimi birinci Seçki dairəsi Afər Şirvanlı
22 saylı Nəsimi ikinci  Seçki dairəsi
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki dairəsi Zakir İsmayıl
24 Nizami birinci  Seçki dairəsi Nəsiman Yaqublu
25 saylı Nizami ikinci  Seçki dairəsi Zakir Məmmədzadə
26 saylı Sabunçu birinci Seçki dairəsi Rafiq İsmayıl
27 saylı Sabunçu ikinci Seçki dairəsi Gülməmməd Abdullazadə
28 saylı Sabunçu üçüncü Seçki dairəsi
29 saylı Səbail  Seçki dairəsi Fərəc Kərimli
30 saylı Suraxanı birinci Seçki dairəsi Misir Məhəmmədoğlu
31 saylı Suraxanı ikinci  Seçki dairəsi Mustafa Hacılı
32 saylı Suraxanı üçüncü  Seçki dairəsi İlqar Quliyev (Atabəyli)
33 saylı Xətai birinci  Seçki dairəsi Nüşabə Sadıxlı
34 saylı Xətai ikinci  Seçki dairəsi Qəzənfər Baxışov
35 saylı Xətai üçüncü Seçki dairəsi
36 saylı Xətai dördüncü Seçki dairəsi
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) Seçki dairəsi Oqtay Zeynalov
   
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) Seçki dairəsi Cahangir Əmirxanlı
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) Seçki dairəsi Şayəddin Qasımov
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) Seçki dairəsi
41 saylı Sumqayıt  birinci  Seçki dairəsi Könül Alı
42 saylı Sumqayıt ikinci Seçki dairəsi Elşad İsrafil
43 saylı Sumqayıt üçüncü  Seçki dairəsi İkram İsrafil
44 saylı Sumqayıt- Xızı Seçki dairəsi Malik Zeynalov
45 saylı Abşeron Seçki dairəsi Zahir Feyzullayev
46 saylı Şirvan Seçki dairəsi
47 saylı Mingəçevir Seçki dairəsi
48 saylı Yevlax  Seçki dairəsi
49 saylı Yevlax-Mingəçevir  Seçki dairəsi Nurəddin Rüstəmli
50 saylı Abşeron – Qobustan Seçki dairəsi
51 saylı Qusar Seçki dairəsi Bəxtiyar Əlimov
52 saylı Quba Seçki dairəsi
53 saylı Quba-Qusar  Seçki dairəsi Yaşar İsrafilov
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki dairəsi Mərdan Mehdili
55 saylı Xaçmaz şəhər  Seçki dairəsi Söhrab Əmrahlı
56 saylı Xaçmaz kənd Seçki dairəsi Şövkət Ramazanlı
57 saylı Kürdəmir  Seçki dairəsi
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki dairəsi
59 saylı Salyan  Seçki dairəsi Əziz Məmiyev
60 saylı Salyan-Neftçala  Seçki dairəsi Kərim Ağarza
61 saylı Neftçala Seçki dairəsi Sabir Abuzərov
62 saylı Saatlı Seçki dairəsi
63 saylı Sabirabad birinci Seçki dairəsi
64 saylı Sabirabad ikinci Seçki dairəsi Əkbər Əliyev
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir  Seçki dairəsi
66 saylı Biləsuvar  Seçki dairəsi Yusif  Mehti, Eldar Soltanlı
67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki dairəsi Azər Əsgər
68 saylı Cəlilabad kənd Seçki dairəsi Davud Qurbanov
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar  Seçki dairəsi Əlipənah Rzalı, Əlizamin Fərəcli
70 saylı Masallı şəhər  Seçki dairəsi
71 saylı Masallı kənd  Seçki dairəsi Allahverdi Rəhimov
72 saylı Yardımlı-Masallı  Seçki dairəsi
73 saylı Lənkəran şəhər  Seçki dairəsi
74 saylı Lənkəran kənd  Seçki dairəsi
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki dairəsi
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki dairəsi
77 saylı Astara Seçki dairəsi Tarif  Əliyev
78 saylı Lerik Seçki dairəsi
79 saylı İmişli Seçki dairəsi
80 saylı İmişli-Beyləqan  Seçki dairəsi Razim Əmiraslanlı
81 saylı Beyləqan Seçki dairəsi Tahir Əliyev
82 saylı Ağcəbədi  Seçki dairəsi Rəşid  Nəcəfli
83 saylı Ağcəbədi– Füzuli Seçki dairəsi
84 saylı Füzuli Seçki dairəsi Osman Kazımov
85 saylı Şamaxı Seçki dairəsi Məzahir Məmmədov
86 saylı İsmayıllı Seçki dairəsi Dünyaxanım Carullayeva
87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki dairəsi Zabit  Bədəlov
88 saylı Göyçay Seçki dairəsi Aqil Mahmudov
89 saylı Göyçay-Ağdaş Seçki dairəsi Çingiz Əli
90 saylı Ağdaş Seçki dairəsi
91 saylı Ucar  Seçki dairəsi Teymur Məmmədov
92 saylı Zərdab-Ucar  Seçki dairəsi
93 saylı Bərdə şəhər Seçki dairəsi Müsafir Cəmilli
94 saylı Bərdə kənd Seçki dairəsi Dadaş Əhmədli
95 saylı Tərtər Seçki dairəsi
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki dairəsi Yusif  Namazoğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər  Seçki dairəsi Məlik Həsənli
98 saylı Şəmkir şəhər  Seçki dairəsi
99 saylı Şəmkir kənd  Seçki dairəsi
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki dairəsi
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki dairəsi
102 saylı Samux-Şəmkir  Seçki dairəsi Etibar Əkbər
103 saylı Gədəbəy  Seçki dairəsi
104 saylı Gədəbəy-Tovuz  Seçki dairəsi
105 saylı Tovuz Seçki dairəsi
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki dairəsi
107 saylı Qazax Seçki dairəsi İlqar Mustafayev
108 saylı Ağstafa  Seçki dairəsi Başxanım Abbaslı
109 saylı Balakən Seçki dairəsi Əhməd Qərzəliyev
110 saylı Zaqatala Seçki dairəsi
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki dairəsi Mustafa Ağayev
112 saylı Qax Seçki dairəsi Limunət Əmrahlı
113 saylı Şəki şəhər  Seçki dairəsi Həbibullah Manaflı
114 saylı Şəki kənd birinci  Seçki dairəsi
115 saylı Şəki kənd ikinci Seçki dairəsi Bakıxan Qəribli
116 saylı Qəbələ  Seçki dairəsi
117 saylı Oğuz-Qəbələ  Seçki dairəsi Vaqif  Davud
118 saylı Ağdam şəhər Seçki dairəsi
119 saylı Ağdam kənd Seçki dairəsi Rəşid İbadov
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki dairəsi
121 saylı Laçın  Seçki dairəsi Raqif Kərimli
122 saylı Xankəndi Seçki dairəsi
123 saylı Kəlbəcər  Seçki dairəsi
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki dairəsi Nəcəf Qaraşlı
125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki dairəsi Nazim Azadoğlu,Kərimxan Zeynalov