XƏBƏR LENTİ

14 Avqust 2020

Digər Xəbərlər

03 İyun 2016 - 20:34

“Avro-2016″nın təqvimi –Böyük futbol həyacanına 7 gün qaldı

euro-2016-300x222

2016-cı il Avropa futbol çempionatının təqvimini təqdim edirik.

Fransada 24 komandanın iştirakı ilə keçirilən çempionatın ilk mərhələsində mübarizə 6 qrupda gedir.

Qruplarda ilk iki yeri tutan komandalar və üçüncü yerdə qərarlaşan ən yaxşı dörd komanda növbəti mərhələyə vəsiqə qazanır.

 

1-ci tur

 

 10 iyun  23:00  Fransa — Rumıniya A qrupu
 11 iyun   17:00  Albaniya — İsveçrə A qrupu
 11 iyun  20:00  Uels — Slovakiya B qrupu
 11 iyun  23:00  İngiltərə — Rusiya B qrupu
 12 iyun  17:00  Türkiyə — Xorvatiya D qrupu
 12 iyun  20:00  Polşa — Şimali İrlandiya C qrupu
 12 iyun  23:00  Almaniya — Ukrayna C qrupu
13 iyun  17:00  İspaniya — Çexiya D qrupu
13 iyun  20:00   İrlandiya — İsveç E qrupu
13 iyun  23:00  Belçika — İtaliya E qrupu
14 iyun  20:00  Avstriya — Macarıstan F qrupu
14 iyun  23:00  Portuqaliya — İslandiya F qrupu

 

2-ci tur

 

15 iyun   17:00  Rusiya — Slovakiya B qrupu
15 iyun  20:00  Rumıniya — İsveçrə A qrupu
15 iyun  23:00  Fransa — Albaniya A qrupu
16 iyun 17:00   İngiltərə — Uels B qrupu
16 iyun  20:00  Ukrayna — Şimali Irlandiya C qrupu
16 iyun  23:00  Almaniya — Polşa C qrupu
17 iyun  17:00  İtaliya — İsveç E qrupu
17 iyun  20:00  Çexiya — Xorvatiya D qrupu
17 iyun  23:00  İspaniya — Türkiyə D qrupu
18 iyun  17:00  Belçika — İrlandiya E qrupu
18 iyun  20:00  İslandiya — Macarıstan F qrupu
18 iyun  23:00  Portuqaliya — Avstriya F qrupu

 

 

3-cü tur

 

19 iyun 23:00  Rumıniya — Albaniya A qrupu
19 iyun 23:00  İsveçrə — Fransa A qrupu
20 iyun 23:00  Rusiya — Uels B qrupu
20 iyun 23:00  Slovakiya — İngiltərə B qrupu
 21 iyun 20:00  Ukrayna — Polşa C qrupu
 21 iyun 20:00  Şimali İrlandiya — Almaniya C qrupu
 21 iyun 23:00  Çexiya — Türkiyə D qrupu
 21 iyun 23:00  Xorvatiya — İspaniya D qrupu
22 iyun 20:00  İslandiya — Avstriya F qrupu
22 iyun 20:00  Macarıstan — Portuqaliya F qrupu
22 iyun 23:00  İtaliya — İrlandiya E qrupu
22 iyun 23:00  İsveç — Belçika E qrupu

 

 1/8 final

 

25 iyun 17:00 1 2A — 2C
25 iyun 20:00 2 1B — 3A/C/D
25 iyun 23:00 3 1D — 3B/E/F
26 iyun 17:00 4 1A — 3C/D/E
26 iyun 20:00 5 1C — 3A/B/F
26 iyun 23:00 6 1F — 2E
27 iyun 20:00 7 1E — 2D
27 iyun  23:00 8 2B — 2F

 

1/4 final

 

30 iyun  23:00 9 Qalib 1 — Qalib 3
1 iyul  23:00 10 Qalib 2 — Qalib 6
2 iyul 23:00 11 Qalib 5 — Qalib 7
3 iyul 23:00 12 Qalib 4 — Qalib 8

 

Yarımfinal

 

 6 iyul 23:00 Qalib 9 — Qalib 10
 7 iyul 23:00 Qalib 11 — Qalib 12

 

Final

10 iyul 23:00